تازه ترین مقالات دوربین مداربسته

قابلیت AGC در دوربین هایک ویژن

منتشر شده در تاریخ : 1398/05/01 | بازدید کننده : 5008

قابلیت AGC در دوربین هایک ویژن چیست و چگونه میتوان آن را تنظیم کرد؟

دوربین مدار بسته هایک ویژن برای تصویر برداری به نور مناسب نیاز دارد اما برخی مواقع نور محیط به اندازه ای مطلوب نیست که دوربین بتواند مناسب ترین وضوح را تصویر برداری کند ، در این مواقع دوربین هایک ویژن از فیلتر AGC برای کنترل و اصلاح نور کم محیط و تصویر برداری با کیفیت بالاتر استفاده می کند . فیلتر Automatic Gain Control بطور خودکار میزان روشنایی محیط و شدت نور را اندازه گیری می کند و هنگامی که شدت نور محیط از سطح معینی ( که برای دوربین هایک ویژن به عنوان سطح شاخص تعریف شده است ) پایین تر باشد ، دوربین هایک ویژن بطور خودکار سیگنال ویدیویی را تقویت می کند ، این تقویت باعث می شود تا کاهش نور تصویر جبران شود ....

به زبان ساده تر هنگامی که دوربین هایک ویژن در حال تصویر برداری در محیط های تاریک است فیلتر AGC با تقویت میزان نور محیط باعث میشود تا دوربین تصاویر قابل شفاف و روشن تری تصویر برداری نماید.

نحوه عملکرد فیلتر AGC در دوربین مداربسته هایک ویژن چگونه است؟

هنگامی که کاربر فیلتر AGC دوربین هایک ویژن را فعال میکند دامنه دایتامیکی به صورت نرم افزاری بهبود یافته و شدت روشنایی محیط بطور مجازی بهبود پیدا میکند این موضوع باعث میشود تا قسمت های تاریک تصویر پر نور تر شده و تصویر دوربین در این قسمت ها شامل جزئیات بیشتری باشد. البته نکته ی مهم دیگر این است که با تقویت شدت نور توسط AGC نویزهای تصویر نیز تقویت شده و مقدار آن در تصویر دوربین افزایش می یابد.

فیلتر AGC در چه دوربین هایی وجود دارد؟

تمامی دوربین های مداربسته هایک ویژن دارای فیلتر AGC هستند و کاربران میتوانند با توجه به شدت نور محل نصب دوربین ,AGC را در حالت های پاییت , متوسط , بالاو یا خاموش تنظیم کنند.

گفتنی است که فیلتر AGC مربوط به دوربین هایک ویژن است و برای فعال و غیر فعال کردن آن باید وارد تنظیمات دوربین شویم.