تازه ترین مقالات دوربین مداربسته

تصاویر H.265 هایک ویژن

منتشر شده در تاریخ : 1398/06/04 | بازدید کننده : 4743

با پیشرفت سیستم نظارت تصویری, وضوح تصویر دوربین ها افزایش یافته است,این موضوع باعث افزایش حجم تصاویر ضبط شده و پهنای باند آنها میشود.یک راهکار تولیدکنندگان استفاده از کد گذاری های هوشمند و مدرن است ک در مقاله زیر به این موضوع میپردازیم...

فشرده سازی هوشمند H.265 یکی از این تکنولوژی هاست که بدون افت کیفیت میزان بیت ریت دوربین را تا 50 درصد کاهش میدهد و این موضوع باعث میشود تا تصاویر ضبط شده روی هارد دستگاه NVR به میزان قابل توجهی کاهش یابد.با ظهور دوربین های با رزولوشن بالاتر استفاده از فشرده سازی هایی مانند H.265 اجتناب ناپذیر است.

کمپانی هایک ویژن به عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در حوزه نظارت تصویری لیست کاملی از محصولات مداربسته H.265 را تولید کرده است.اما نکته این است که تصاویر ضبط شده دوربین های H.265 برای نمایش به مرورگر هایی نیاز دارند که با این فرمت فشرده سازی سازگار باشند.استفاده از مرورگرهای قدیمی باعث میشود تا تصاویر ضبط شده این دوربین ها با تاخیر و کندی کلافه کننده ای روبه رو باشند.از این رو برای نمایش تصاویر ضبط شده دوربین های H.265 هایک ویژن به پلیرهایی نیاز داریم که از این فرمت پشتیبانی کنند.در ادامه برخی از بهترین پلیرهای H.265 دوربین مداربسته هایک ویژن را مشاهده میکنید.

نرم افزارVLC Player

این نرم افزار یک پلیر حرفه ایH.265 است.این پلیر قدرتمند توان پخش انواع فرمت های صوتی و تصویر را دارد و از جمله ویژگی های آن میتوان به حجم کم , سرعت مناسب و رابط کاربری چشم نواز آن اشاره نمود.

نرم افزارPOT player

نرم افزار حرفه ای و رایگان که قابلیت نمایش انواع فرمت ها را دارد.در معرفی این نرم افزار همین کافیست که بدانیم ساخت شرکت kmPLAYER بوده و حتی از پلیر  THE  KM player هم عملکرد مطلوب تری دارد.

نرم افزار GOM player

این پلیر رایگان ویندوز میتواند انواع فرمت های تصویر ضبط شده هایک ویژن را نمایش بدهد.توانایی جالب این پلیر,نمایش تصاویر مخدوش و آسیب دیده میباشد.

نرم افزار 8k player

این نرم افزار یکی از قدرتمند ترین نمایش دهنده های فایل های ضبط شده هایک ویژن است که سازگاری بالایی با فرمت هایی مختلف از جمله H.265 دارد و تصاویر را بدون افت کیفیت پخش مینماید.